This product is out of stock...
SKU
F58CAM620
Businesses requiring robust security. Main entrances, executive offices. Provides strong physical security against intrusion.
SCHLAGE ENTRY HANDLESET CAMELOT SCHLAGE C ANTIQUE PEWTER - F58CAM620
Manufacturer: Schlage
Function: Outside Trim
Finish: Nickel
Keyway: Schlage C
Description
Details
| Combinating | Keyed Different |
|---|---|
| Design Style | Camelot |
| Door Prep | 2-1/8" x 1" |
| Door Thickness | 1-3/8" - 1-3/4" |
| Function | Outside Trim |
| Grade | Grade 2 - Medium Duty Commercial / Heavy Duty Residential |
| Handing | Non-Handed |
| Included in package | Installation Instructions |
| Industry Finish | US15A/620 Antique Nickel (Antique Pewter) |
| Keyway | Schlage C |
| Latch/Bolt/Backset | Adjustable |
| Manufacturer | Schlage |
| Misc | Order Interior Trim Separately |
| Pinning | 5-Pin |
| Series | F |
| Strike | Full Lip |
| Type - Additional Info | Trim |


