This product is out of stock...
SKU
F59ACC620LH
Businesses managing internal access. Office floors, secure rooms. Controls access within the building, ensures privacy.
SCHLAGE ENTRY HANDLESET INSIDE TRIM ACCENT LEVER LEFT HAND ANTIQUE PEWTER - F59ACC620LH
Manufacturer: Schlage
Function: Inside Trim
Finish: Nickel
Description
Details
| Design Style | Accent |
|---|---|
| Door Prep | 2-1/8" x 1" |
| Door Thickness | 1-3/8" - 1-3/4" |
| Function | Inside Trim |
| Grade | Grade 2 - Medium Duty Commercial / Heavy Duty Residential |
| Handing | Left Hand |
| Included in package | Installation Instructions |
| Industry Finish | US15A/620 Antique Nickel (Antique Pewter) |
| Knob/Lever | Lever |
| Manufacturer | Schlage |
| Misc | Order Exterior Trim Separately |
| Series | F |
| Strike | Full Lip |
| Type - Additional Info | Trim |


