This product is out of stock...
SKU
F59ACC620RH
Businesses needing secure entry. Commercial buildings. Securing main entrances with reliable right-hand lever operation.
SCHLAGE ENTRY HANDLESET INSIDE TRIM ACCENT LEVER RIGHT HAND ANTIQUE PEWTER - F59ACC620RH
Manufacturer: Schlage
Function: Inside Trim
Finish: Nickel
Description
Details
| Design Style | Accent |
|---|---|
| Door Prep | 2-1/8" x 1" |
| Door Thickness | 1-3/8" - 1-3/4" |
| Function | Inside Trim |
| Grade | Grade 2 - Medium Duty Commercial / Heavy Duty Residential |
| Handing | Right Hand |
| Included in package | Installation Instructions |
| Industry Finish | US15A/620 Antique Nickel (Antique Pewter) |
| Knob/Lever | Lever |
| Manufacturer | Schlage |
| Misc | Order Exterior Trim Separately |
| Series | F |
| Strike | Full Lip |
| Type - Additional Info | Trim |


